Advertisement
Advertisement
Advertisement
INFO-GMINNE > INFO-GMINNE > Odwołali wójta
Odwołali wójta PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
22.01.2010.

Dzisiejsza sesja zamknęła pewien rozdział w naszej gminie. Chociaż radni wygasili dzisiaj mandat wójta, dyskusje na temat osiągnięć i przewinien naszego, byłego już włodarza, nie milkną. Podczas dzisiejszej sesji przegłosowano 7 lat sprawowania najważniejszej funkcji w gminie przez pana Tadeusza Jasionka.

Image
Przewodniczący rady Jerzy Barski w obecności mediów odczytywał oświadczenie wójta

Przed podjęciem głosowania w imieniu klubu radnych Forum Gminy , p. Artur Kucharyk odczytał krótkie oświadczenie, w którym radni zapowiedzieli o głosowaniu przeciwnym odwołaniu Tadeusza Jasionka z funkcji. Następnie przez przewodniczącego rady p. Jarzego Barskiego zostało odczytane oświadczenie wójta (można przeczytać w dalszej części artykułu), w którym zaapelował do radnych o bezzwłoczne wygaszenie jego mandatu. Ostatecznie głosowanie wyglądało następująco:

ZA odwołaniem wójta głosowało 4 radnych:

- Piotr Wołoszyn, Jarosław Szlachetka, Bogdan Gniazdowski, Zbigniew Piekarski

PRZECIW odwołaniu wójta głosowało 3 radnych:

- Anetta Marynowska, Krzysztof Majchrzak, Artur Kucharyk

WSTRZYMALI SIĘ OD GŁOSU - 8 radnych:

- Ewa Chwirot, Ola Narożna, Jerzy Barski, Konrad Golec, Mirosław Romanowski, Janusz Kućma, Jerzy Boguta, Stanisław Cebula

Decyzją Rady Gminy w Przytocznej mandat wójta został wygaszony. Od niniejszej decyzji Tadeuszowi Jasionkowi przysługuje odwołanie w ciągu 7 dni. Po upływie tego terminu wojewoda powoła osobę pełniącą obowiązki wójta do czasu jesiennych wyborów.

Spośród trzech osób przeciwnych odwołaniu był radny Krzysztof Majchrzak: " Przyjąłem do wiadomości wyrok sądu, ale się z nim nie zgadzam. Tadeusz Jasionek był najlepszym wójtem jakiego mieliśmy, który najwięcej zrobił dla gminy. Radni PSL napisali w oświadczeniu, że zgadzają się z tym, że wójt coś zrobił, ale że był to jego obowiązek. Chciałbym przypomnieć, że dwie kadencje temu władzę sprawował wójt właśnie z ugrupowania PSL, który również miał taki obowiązek, ale efektów jego pracy nie było widać. Obawiam się o los najważniejszych inwestycji w gminie. Dotychczasowy wójt znakomicie pozyskiwał środki pozabudżetowe dla naszej gminy. Pod dużym znakiem zapytania stoi także organizacja Dni Przytocznej, na które wójtowi udawało się pozyskać od sponsorów ok. 80 % wszystkich kosztów."

Treść oświadczenia wójta odczytana podczas sesji, skierowana również do mieszkańców:

DRODZY MIESZKAŃCY GMINY PRZYTOCZNA.
Chcę bardzo serdecznie podziękować za niemal 7-letnią współpracę: zarówno moim pracownikom jak i współpracownikom wszystkich podległych wójtowi jednostek, strażakom ochotnikom, organizacjom społecznym tj. KLUBOWI FENIKS, WĘDKARZOM , PIŁKARZOM, a także radnym KLUBU FORUM, którzy wspólnie ze mną przyczynili się do WIELU SUKCESÓW TEJ GMINY W OSTATNICH latach oraz radnym Opozycji, którzy to mobilizowali mnie do jeszcze większej, bardziej wydajnej i wytężonej pracy.
Bardzo bym chciał żeby rozpoczęte przeze mnie inwestycje zostały zakończone. Przypomnę kilka z nich, oto one:
budowa oczyszczalni i kanalizacji prawie w całej Przytocznej-termin ukończenia listopad tego roku i naprawa rozkopanego asfaltu na tych ulicach/środki zaplanowałem w budżecie/
budowa nowej nawierzchni na ul. Słonecznej i części ul. Polnej
budowa kompleksu sportowego przy Gimnazjum ”moje boisko ORLIK 2012”
remont budynku świetlicy w Nowej Niedrzwicy
budowa wodociągu do sołectw Gaj-Poręba
budowa tzw. ”Schetynówki” w Rokitnie obok domu pana Piekarskiego
budowa kompleksu sportowego w Rokitnie
remont świetlicy w Strychach
renowacja zbiornika retencji wodnej przy drodze krajowej w Chełmsku
budowa kolejnego odcinka pomostu na jeziorze Przytoczno i odcinka ścieżki zdrowia
zaplanowany remont plaży na jeziorze w Lubikowie, czy ułożenie dywaniku asfaltowego w Twierdzielewie
Jestem przekonany, że mój następca będzie kontynuował obchody DNI PRZYTOCZNEJ-ŚWIĘTO POMIDORA I DOŻYNKI GMINNE i to z lepszym skutkiem niż robiłem to ja!! i za mniejsze pieniądze z budżetu gminnego jak ja – a przypomnę, że w ubiegłym roku wydałem na to ok.30 tys. gminnych pieniędzy.
Miałem też kilka osiągnięć, które chciałbym Państwu przypomnieć:
wyremontowałem świetlice wiejską w Rokitnie na którą pozyskałem 75% środków Unijnych
to mnie się udało wybudować i oddać do użytku tą piękną rozpoczęta przez moja poprzedniczkę halę sportową, która powstawała w bólach i za którą to właśnie byli radni opozycji wydali na mnie obecny wyrok.
wybudowałem prawie wszystkie chodniki w gminie z polbruku
wybudowałem kanalizację i ułożyłem nowe nawierzchnie na większości ulic w Przytocznej
położyłem dywanik asfaltowy w Goraju, czego nie mogli zrobić obaj poprzedni wójtowie z tej miejscowości
postawiłem kilka placów zabaw w sołectwach, a następne są zaplanowane w tegorocznym budżecie
uporządkowałem park naprzeciw Urzędu
uporządkowałem cmentarz i wykonałem piękną alejkę i kutą bramę pozyskaną od sponsorów
pozyskałem setki ton kruszywa od wspaniałych ludzi z SKSM w Dębówku
położyłem dywanik asfaltowy w Wierzbnie
wykonałem wiele pięknych dróg śródpolnych za pozyskane miliony złotych od p.Marszałka
wyremontowałem budynek socjalny na stadionie
uporządkowałem gospodarkę śmieciową choćby przez posadowienie firmy CLEAN CITY
wyremontowałem hydrofornie w Lubikówku za środki z ANR oraz złożyłem zamówienie na opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego „Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody”w Przytocznej.
wymieniłem lampy na energo-oszczędne w całej Gminie!! a na wiosnę ruszą dobudowy 44 nowych punktów świetlnych w sołectwach i Gmina nie dołoży do tego ani złotówki.
wyremontowałem wizytówkę gminy-budynek urzędu
wyposażyłem jednostki OSP w samochody gaśnicze, w tym pozyskałem nowego MERCEDESA za blisko pół miliona/ a z Gminy tylko 100 tys./ dla Przytocznej a Rokitno i Goraj mają samochody po karosacji, na którą także pozyskałem połowę środków unijnych.
Pozyskałem środki i wykonałem kapitalny remont części rozwalającego się już budynku GOK i urządziłem schronisko za pozyskane środki z programu SAPARD z Unii Europejskiej.
wyremontowałem budynek Gimnazjum za środki z MENIS, a przede wszystkim przyczyniłem się do posadowienia kilka prężnie rozwijających się firm, które regularnie powiększają budżet Naszej Gminy oto kilka z nich:
MIB-POL, PROPINUS/trumny/,Ekspedyt Ropy, Woodweste, FKT-Goraj, STARKE WIND-wiatraki, KOMPLEKS HOTELOWO-GASTRONOMICZNY Auto-Port , Kompleks Hotelowo-Gastronomiczny AMALIA i wiele innych mniejszych. Z każdą z nich mam doskonały kontakt i znakomicie mi się z nimi współpracowało.
A PRZEDE WSZYSTKIM MOIM NAJWIĘKSZYM OSIĄGNIĘCIEM JEST OGROMNA SYMPATIA TYCH FIRM I PRZEDSIĘBIORCÓW Z TERENU CAŁEGO WOJEWÓDZTWA, gdzie zawsze mogłem i nadal!! mogę liczyć na ich pomoc i wsparcie.
Moim sukcesem jest także znakomita współpraca z 13-stoma spośród 14 Rad Sołeckich i ich mieszkańcami w Gminie oraz wszystkimi 3 parafiami kościołów katolickich ZA CO IM WSZYSTKIM Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJĘ!!!.
Przez ten czas piastowania stanowiska wójta na swej drodze spotkałem gro ludzi mi życzliwych, których nie omieszkam pominąć i BARDZO SERDECZNIE IM ZA TO PODZIĘKOWAĆ. Pomimo wielu trudnych i ciężkich chwil w mej pamięci tkwią i będą tkwiły jednak chwile radosne.
Przez prawie 7 lat jako człowiek odpowiedzialny za spory zespół ludzi, starałem się pracować wydajnie i sumiennie, oddałem całe swoje serce i zdrowie.
Teraz będzie mi łatwiej rozliczać innych! A nie cały czas być ROZLICZANYM, tym bardziej że właśnie kończę studia uzupełniające wiedzę samorządową z zakresu prawa i administracji samorządowej i nie wystąpiłem o zwrot kosztów dokształcania-a taki mi przysługiwał.
Dziś nadszedł czas podziękowań i wygaśnięcia mojego mandatu wójta. Dlatego też, wiedząc, że WSZYSCY RADNI KLUBU FORUM-/a jest ich 11/ nie chcą w dniu dzisiejszym uchylić mojego mandatu- jestem zmuszony prosić WAS o jak NAJSZYBSZE I BEZZWŁOCZNE WYGASZENIE mego mandatu wójta! Mam nadzieję, że w znacznym stopniu pozwoli to na szybkie powołanie przez Pana Premiera RP osoby pełniącej obowiązki wójta, a tym samym Gmina będzie mogła funkcjonować normalnie. Jestem przekonany, że Radni Klubu Forum w podzięce za moją ciężką pracę zrobią to dla mnie.
Jeszcze raz życzę sukcesu moim następcom oraz dużo zdrowia i cierpliwości.
Z poważaniem Tadeusz Jasionek

Zmieniony ( 03.02.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »